Інжектор – як запобігти забрудненню?

У цій публікації на нашому сайті injector.kiev.ua я розповім Вам про те, що таке інжектор або форсунка, та якими методами слід запобігати забрудненню інжекторів під час постійної експлуатації автомобіля.

Що таке інжектор або форсунка?

Інжектор або форсунка – це механічна система розпилення бензину. Інжектори, які використовуються у двигунах внутрішнього згорання, розпилюють бензин у вигляді дрібного аерозоля під високим тиском. Основними деталями, з яких складається форсунка, являються - корпус, соленоїд та обмотка.

Який принцип роботи інжектора?

інжекторПринцип роботи форсунки полягає у тому, що при появі напруги у контурі обмотки, відбувається втягування осердя інжектора – соленоїда, завдяки чому, відкривається отвір, через який відбувається розпилення пального і перетворення його у повітряно-крапельну суміш.

У попередній статті «Що краще – чистка або заміна паливного інжектора?» ми згадували про деякі основні методи очищення форсунок без демонтажу двигуна (спеціальними рідинами), так і з демонтажем двигуна. Після тривалого пробігу автомобіля у 25 – 30 тис. км необхідне очищення з демонтажем, оскільки м’яка очистка рідинами не в змозі вимити тверді відкладення.

Дуже часто автовласники намагаються прочистити інжектори шляхом «м’якої» промивки без демонтажу, після тривалого пробігу, наприклад, більше 100 тис. км. У такому випадку, рідина для промивки змиває усі м’які відкладення і може відірвати відносно великі фрагменти твердих відкладень. Ці тверді часточки можуть застрягати у вузьких місцях форсунки, там де відбувається вихід пального. В результаті виходить, що двигун працював набагато краще до промивання, ніж після нього. Щоб запобігти подібного результату, необхідно або часто робити м’яке промивання інжектора, або після тривалого пробігу застосовувати чистку інжектора ультразвуком.

Варто зауважити, що «провали» холостого ходу можуть виникати не тільки з причин забруднення форсунок, але і несправності електрочастини автомобілю, як і забруднені системи холостого ходу у вигляді дросельної заслонки автомобіля. Тому, варто провести перевірку цих систем перед очищенням інжекторів.

Рекомендуємо кожного разу, після очищення форсунок проводити заміну паливного фільтра.

Як попередити забруднення форсунок?

  1. Заправляйте автомобіль максимально якісним пальним з мінімальною кількістю сторонніх домішок, води та піску.
  2. У машину з тривалим пробігом не заливайте у паливний бак будь-які засоби для очистки паливних систем.
  3. Намагайтеся міняти фільтр для пального вчасно і робіть планові очистки форсунок спеціальними рідинами кожні 25 – 30 тис.км.

Якщо не вдалося уникнути забруднення форсунок, варто звернутися до спеціаліста перейшовши до сторінки «Ремонт інжектора», або дзвоніть за телефоном (063) 140 36 30

Додати коментар


Захисний код
Оновити